21 Nisan 2014 Pazartesi

İşte Müdürler Toplantısının Sonuçları

2012 Haziran Ayı Sabit Ek Ödeme İle İlgili Önemli Duyuru

2012 Haziran Ayı Sabit Ek Ödeme İle İlgili Önemli Duyuru

07 Haziran 2012 Perşembe 12:24
2012 Haziran Ayı Sabit Ek Ödeme İle İlgili Önemli Duyuru
Konuyu Tartışmak İçin TIKLAYINIZ
 

2012 Haziran Ayı Sabit Ek Ödeme İle İlgili Önemli Duyuru

Bilindiği üzere 22 Mayıs 2012 tarih ve 28298 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurum Ve Kuruluşlarında Görevli Personele Döner Sermaye Gelirlerinden Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik gereği tabip dışı personele her hangi bir katkıya bağlı olmaksızın aylıklara ilişkin hükümler uygulanmak suretiyle her ay aylıklarla birlikte sabit ödeme yapılması öngörülmüştür. Bu şekilde yapılan ek ödeme tutarı, bu Yönetmelik kapsamında aynı aya ilişkin yapılacak ek ödeme tutarından mahsup edilecektir. denilmektedir. 

İlgili Yönetmeliğe göre İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığına Bağlı Şube Müdürlükleri ile Birimlere yapılacak ek ödemeye ilişkin; 

15 Haziran 2012 tarihinde ödenecek olan aylık sabit ücretlere esas olarak, 1 Haziran 30 Haziran tarihleri arasında çalışan personellere sabit ücret olarak ödenecek ek ödemeye karşılık Kurum veya Kuruluşlar arasında geçici görevlendirmeler sonucunda ilgili kurum ve kuruluşlarca birbirlerinden mahsup edilebilmesi için değerlendirilmek üzere, Kurumunuzda çalışan personellerin tamamının (Tabipler dahil) çalıştığı günlere ait listesinin Haziran ayına mahsus 7 Haziran 2012 tarihi mesai bitimine kadar her ay yapılan döner sermaye ek ödeme bildirimleri gibi internet üzerinden yapılması gerekmektedir. 

 1. Bildirimler yapılırken çalışılan gün sayısı bölümüne Haziran ayı için ayın 7'si ne kadar fiili olarak çalışan yazılacaktır. 
 2. Açıklama bölümüne mutlaka personel ile ilgili durumu yazılacaktır. 
  -Örneğin: 
  -Kadrolu olarak veya. Geçici görevli olarak çalışmaktadır. 
  -01/06/2012-31/06/2012 tarihleri arası geçici görevli geldi. 
  -06/06/2012 tarihinde tayin gitti. 
  -05/06/2012 tarihinde Aile sağlığı elemanı olarak görevlendirildi. Gibi; yazılacaktır.

Bildirimlerin yapılması ile ilgili olarak, zamanında yapılmayan hatalı veya noksan yapılan bildirimlerden Döner Sermaye Bildirimi ile ilgili personel ve bağlı bulunduğu birim amirleri sorumludur. 

Önemli Not: Sonraki aylarda yapılacak bildirimler için bildirim programında değişiklik yapılacağından konu ile ilgili detaylı açıklama ve düzenleme hakkında daha sonra bilgi verilecektir. 

İlgili Genelge İçin Tıklayınız 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  GAZETE MANŞETLERİ

  ?Müdürlükler Birleştirilsin Mi ?

  ARŞİV
   meb personel

  Haberler  Memurlar  Doktor Hekim  Meb Personeli  Sağlık Personeli  Adalet Personeli  Diyanet Personeli  Medi Haber  Kadın Her Yerde  Analiz Spor  Karabük Haberleri 
  personel sağlık  personel meb  sağlık  meb  mebpersoneli  kariyer  kpss  uniforma sitesi  yılkon sabo terlik  öğretmen önlüğü  aşçı önlüğü 
  Hepsi Garantili Al Sat İhale Kamu Foni Hemşire Forması Sabo Terlik Özelsa