18 Nisan 2014 Cuma

Yönetim Hizmetleri KİK Toplantısı Gerçekleştirildi

Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası

Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası

21 Şubat 2012 Salı 16:11
Aile Sağlığı Elemanlarına Kadro Verilmesi İçin Dilekçe Kampanyası
Konuyu Tartışmak İçin TIKLAYINIZ
Dört beş yıl vekil Ebe ve hemşire olarak çalıştıktan sonra Aile Hekimleri ile Sözleşme imzalayarak Aile Sağlığı Elemanı olan Vekil Ebe ve Hemşirelerle birlikte kadroya geçirilmeleri gereken Aile Sağlığı Elemanlarının da kadroya geçirilmesi için Tüm Sağlık-Sen dilekçe kampanyası başlattı.

Tüm Sağlık-Sen daha önce vekil ebe-hemşire olarak çalıştığı halde kadro verilmeyen Aile sağlığı elemanlarına kadro verilmesinin peşini bırakmıyor.
 
Diyanet Teşkilatında vekil imamlara kadro verilirken halen çalışıyor olması istenmediği halde Sağlık Bakanlığında vekil ebe ve hemşirelere kadro verilirken bir yıldır vekil ebe-hemşire olarak çalışıyor olma şartı koyarak daha önce dört beş yıl vekil ebe ve hemşire olarak çalışanlar mağdur olmuşlardır.
 
Sağlık Bakanlığı ile konu hakkında görüşmeler yapan Tüm Sağlık-Sen verilen sözlerin arkasında durmak için Vekil Ebe ve Hemşirelerden Başbakana, Sağlık Bakanına ve Partilerin Grup Başkan Vekillerine ulaştırmak üzere Aile Sağlığı Elemanlarından dilekçe topluyor.
 
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Daha önce vekil ebe hemşire olarak çalışan aile sağlığı elemanlarına da kadro verilmesi gerekmektedir. Aile Sağlığı hizmeti bir kamu hizmetidir. Burada çalışan Ebe ve hemşireler iş güvencesinden yoksun olarak çalıştırılamazlar. Anayasa Mahkemesinin E: 2005/10, K: 2008/63 Sayılı Kararında da belirtildiği üzere Aile sağlığı elemanı olarak çalıştırılan sözleşmeli personeller Anayasanın 128. maddesinde tanımlanan diğer kamu personeli kapsamında değerlendirilen personeller grubunda olduğu mütalaa edildiğinden Aile Sağlığı elemanlarının da vekil ebe hemşireler gibi 4/B kadrosuna geçirilmeleri gerekmektedir dedi.
 
Aile Sağılığı Elemanları iş güvencesine kavuşacak şekilde kadroya geçirilinceye kadar durmaksızın konuyu her platformda takip edeceğiz diyen Erözgün, Aile Sağlığı Elemanı olarak çalışanlardan dilekçe vererek kampanyamıza katılmalarını ve mücadelemize destek vermelerini beklemekteyiz. Dilekçe kampanyamıza verecekleri destek kadroyu çabuklaştıracaktır dedi.
 
Erözgün, dilekçe vererek mücadeleye katılan Aile Sağlığı elemanlarının taleplerini Sayın Başbakanımıza, Sayın Sağlık Bakanımıza ve Partilerimizin Grup Başkanlarına ileteceklerini ve konuyu gündemde tutacaklarını açıkladı.
 
30 gün içinde ulaştırılmasını isteyen Erözgün, 01 Nisan 2012 tarihinde Aile Sağılığı Elemanlarının dilekçelerini, Siyasi partilerin Grup Başkanlarına ulaştırmak istediklerini, Sağlık Bakanlığınca hazırlanmakta olan torba yasa içerisinde aile sağlığı elemanları ile ilgili düzenlemenin de yer alması için dilekçe kampanyasının önemli olduğunu açıkladı. 

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 14 yorum mevcut

  • betül şirin 3 ay önce yorumlandı

   kadro istiyoruz yeter artık dayanacak gücümüz kalmadı yazmadığım yer de kalmadı lütfen artık yeter

  • EMRAH ATILAN 3 ay önce yorumlandı

   artik kadro gelsinnnn

  • selda kandemir 3 ay önce yorumlandı

   aile sağlığı elemanları olarak 1.basamak sağlık hizmeti veren bizlerin kadroya alınıp özlük haklarına kavuşturulmasını istiyoruz mobbingden ve övey evlat muamelesi görmekten kurtulmak istiyoruz.

  • atakan 4 ay önce yorumlandı

   1 yıldır asm elemanıyım kadro bizim hakkımız yoksa oyumu vermem valla vekil imamlar insan biz patlıcanmıyız

  • yıldırım yıldırım 6 ay önce yorumlandı

   bende aile sağlığı elemanıyım 2 yıldır çalışıyorum bizde kadroya geçmek istiyoruz

  TÜM YORUMLAR
  GAZETE MANŞETLERİ

  ?Müdürlükler Birleştirilsin Mi ?

  ARŞİV
   meb personel

  Haberler  Memurlar  Doktor Hekim  Meb Personeli  Sağlık Personeli  Adalet Personeli  Diyanet Personeli  Medi Haber  Kadın Her Yerde  Analiz Spor  Karabük Haberleri 
  personel sağlık  personel meb  sağlık  meb  mebpersoneli  kariyer  kpss  uniforma sitesi  yılkon sabo terlik  öğretmen önlüğü  aşçı önlüğü 
  Hepsi Garantili Al Sat İhale Kamu Foni Hemşire Forması Sabo Terlik Özelsa