21 Nisan 2014 Pazartesi

Yönetim Hizmetleri KİK Toplantısı Gerçekleştirildi

Sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı...

Sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı

11 Aralık 2012 Salı 11:30
Sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkı...

Konuyu Tartışmak İçin TIKLAYINIZ
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ı ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Bakan Akdağ’a sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerini iletti.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a, sağlık çalışanlarının mesai saatleri, Görevde Yükselme Sınavı, Ünvan Değişikliği Sınavı, Atama Nakil Yönetmeliği konularındaki talep ve beklentilerini aktaran Genel Başkan Memiş, sağlık çalışanlarının ilgili konulardaki mağduriyetlerinin çözümüne yönelik çalışmaların biran önce yapılmasını istedi.

MEMİŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BEKLENTİLERİ DİKKATE ALINMALI

Sağlık hizmetlerinin kesintisiz yapıldığı yataklı tedavi kurumlarında mesai saatlerinin 08:00-16:00 arasında olması gerektiğini Bakan Akdağ’a ileten Memiş, bu durumun sağlık çalışanlarının hizmet sunumundaki performanslarının artmasına katkı sunacağını söyledi. Özellikle yataklı tedavi kurumlarında çalışan personellerin hizmetlerini aksatmadan aralıksız çalıştıklarını belirten Genel Başkan Memiş, personelin moral ve motivasyonu açısından düşünüldüğünde mesai saatlerinin 1 saat geri alınmasının iş verimini arttıracağı gibi hizmet sunumuna da olumlu etkileri olacağını söyledi.

Görevde Yükselme Sınav sonuçlarına göre, 70 puan üzerinde alıp yerleşemeyenler için Maliye Bakanlığı’ndan ve Devlet Personel Başkanlığı’ndan VHKİ’ler için yeni kadro talep edilmesini istediklerini belirten Memiş, eğitim ve sınava tabi tutulmaksızın bu bölüme atamaların yapılması gerektiğini ifade etti.

“Atama Nakil Yönetmeliği’ne bağlı olarak yaşanan mağduriyetlerin önüne geçilmelidir”  diyen Genel Başkan Metin Memiş, yürürlükteki yönetmeliğin, eş durumu atamaları gibi birçok mağduriyete neden olduğunu belirterek, yeni çıkarılacak atama ve nakil yönetmeliğinde çalışanların lehine düzenlemeler yapılmasını istedi.

Sağlık çalışanlarının eğitimleri konusunda Sağlık-Sen olarak Ebe, Hemşire, Laborant, Sağlık Memurlarına verilen Lisans Tamamlama hakkının önemli olduğunu ancak diğer bölümlere henüz bu hakkın verilmediğini kaydeden Memiş, Bakan Akdağ’la daha önce yaptıkları görüşmelerde bu sözü aldıklarını söyledi. Bugün gelinen noktada sürecin çok yavaş ilerlediğini kaydeden Memiş, bir an önce lisans tamamlama hakkının bütün çalışanlara verilmesini beklediklerini ifade etti.

AKDAĞ: BAKANLIK OLARAK BİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Sağlık çalışanlarının bu dönüşüm sürecinde özverili bir şekilde görevlerini sürdürdüklerini ifade eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ da çalışanların ekonomik ve sosyal haklar noktasında hak ettiklerini alabilmeleri için Bakanlık olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Sağlık-Sen’in özellikle Lisans Tamamlama konusuna gösterdiği hassasiyete teşekkür eden Bakan Akdağ, konu ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek yakın zamanda bütün sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkının verileceğini ifade etti.

Akdağ, görevde yükselme sınavına katılıp atanamayanlara ilişkin Devlet Personel Başkanlığı ile görüşme yaparak görevde yükselme genel yönetmeliğinde yeni kadro verilmesi halinde sınavı kazanıp yerleşemeyenlerin atamasının yapılabilmesi için çalışma yapılacağını ifade etti.

Ünvan değişikliği sınavı ile ilgili de konuşan Bakan Akdağ sınavın 2013 yılının ilk yarısında yapılacağını söyledi.

Atama ve nakil yönetmeliği ile ilgili çalışmaların son aşamasına geldiğini kaydeden Akdağ, önümüzdeki günlerde yönetmeliği yayınlayacaklarını söyledi. 


CİHAN

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 39 yorum mevcut

  • hoze 3 ay önce yorumlandı

   arkadaşlar sizetavsiyem bu bölümden veya bütün açık öğretim programlarından uzak durun. elbette eğitim iyidir ama okuyup karşılığını alamadığınız zaman size bana yazık olur.
   neden mi kısaca anlatıyım ben lab vet teknikeriyim diğer teknikerlerle eşit haklara sahip değilim ne özelde ne de devlette
   sözde eşitiz ama geçen aralığın 18 inde devlet bile bu kanunu deldi tarım bakanlığında çıkan yeni kanunda teknikerlere suni tohumlama hakkı verildi aöf liler hariç. bben bölüme 2011 de kayıt oldum okul masrafları ayırdığım zaman ve emeğim hariç 7000 bin tl staj için kaybım var.
   vvarsa imkanınız örgün mutlaka okuyun.
   aöf ye ayırdığımız zaman ve parayla kitap gazete okursak inanın daha çok katkısı olacak. sonuçta o diplomanın hiçbir e-t-k-s-i yok

  • sever ömeroğlu 13 ay önce yorumlandı

   binlerce insan var laborant veteriner sağlık okuyan,madem herhangi bir işe yaramaycak niçin emeklerimiz boşa gidiyor,çalışmadan geçilen bir bölümmü yazık değilmi verdiğimiz bunca paralara. maduriyetimizi bu ülkede kim gidericek?

  • selda aydan 13 ay önce yorumlandı

   laborant ve veteriner sağlık teknikerliğini bitiren bir hemşireyim kpss atama istiyorum ayrıca hemşirelik lisans tamamlama.yetkililer neredesiniz duyun sesimizi.her zamn madur olan başkalarimi bu ülkede.bizde maduruz.

  • ayşe altan 13 ay önce yorumlandı

   laborant veteriner sağlık teknikerleri allahtan korkun 100 binden fazla mezun hemşire bu bölümü okudu lisans tamalıyamıyor ayrıca normal bitirenlerde var lisan tamamlama ve atama bekliyoruz sayın bakanım lütfen duyun artık

  • ayşe güz 1 yıl önce yorumlandı

   laborant veterinerliği üst öğrenim sayıp önlisans sayanler şimdi neden lisans hakkı vermiyorlar

  TÜM YORUMLAR
  GAZETE MANŞETLERİ

  ?Müdürlükler Birleştirilsin Mi ?

  ARŞİV
   meb personel

  Haberler  Memurlar  Doktor Hekim  Meb Personeli  Sağlık Personeli  Adalet Personeli  Diyanet Personeli  Medi Haber  Kadın Her Yerde  Analiz Spor  Karabük Haberleri 
  personel sağlık  personel meb  sağlık  meb  mebpersoneli  kariyer  kpss  uniforma sitesi  yılkon sabo terlik  öğretmen önlüğü  aşçı önlüğü 
  Hepsi Garantili Al Sat İhale Kamu Foni Hemşire Forması Sabo Terlik Özelsa